ATEM Mini ile İnternet Yayıncılığı Workshop

06 Şubat, 2020


Geçtiğimiz günlerde MediaCast, kendi ofisinde ATEM Mini ile İnternet Yayıncılığı Workshop’ı gerçekleştirdi. MediaCast Teknik Satış Müdürü ve Canlı Yayın Uzmanı Cenk İskin’in sunumuyla gerçekleşen workshop’ta, katılımcıların Blackmagic ATEM Mini’ye ilgileri büyüktü.

Workshop’ın ilk oturumunda, ATEM Mini’nin hem video switcher hem de capture kart özelliği canlı olarak test edildi. Video switcher özelliği, etkinlik salonunda kurulan greenbox üzerinde katılımcıların katkısıyla uygulama yapılarak test edildi. Test sırasında katılımcılara picture in picture ve ses kanallarının dahil olduğu diğer teknik özelliklerin kullanımı da gösterildi. Bununla birlikte ATEM Mini’nin avantajlarından biri olan sahip olduğu tonlarca video efektlerinin kullanımında “cut” ve “auto” butonlarının işlevlerinden bahsedildi.

İkinci oturumda ise kullanımı oldukça kolay olan ATEM Mini’de bulunan ücretsiz Software Control sayesinde nasıl düzenlemeler yapılabildiği anlatıldı. Twitch, Skype, Facebook Live, YouTube gibi diğer canlı yayın yazılımları üzerinden sosyal mecralarda 1080p canlı yayınlar gerçekleştirildi. Sunum süresince tüm teknik özelliklere değinen Cenk İskin, ATEM Mini’nin geniş plan ve yakın plan gibi farklı açılardan çekim yapmak için 4 adet kamera girişinin bulunmasının, bir yaka mikrofonu girişi ve HDMI video çıkışının bulunmasının, söyleşiler ve sunumlarda yüksek kalite işler yapılmasına olanak sağladığını vurguladı.

Çok sayıda prodüksiyon firmasından gelen katılımcılar İskin’e, ATEM Advanced Chroma Key, Fairlight ses mikseri ve DVE konularında merak ettikleri tüm soruları yönelttiler. Katılımcılar workshop’ı faydalı bulduklarını ve ATEM Mini hakkında edindikleri bilgilerden memnun kaldıklarını dile getirdiler.

En Son Haberler

12 Kasım 2018

MediaCast ve Tip Effect İşbirliğiyle Yayıncılık 101 Eğitimi Gerçekleştirildi!

MediaCast ve Tip Effect işbirliğiyle gerçekleştirilen “Yayıncılık 101” eğitiminde, Broadcast Uzmanı Cenk İskin ve BMD Kamera ve Davinci Resolve Uzmanı Alper Camadan sunumlarını gerçekleştirdiler...

Devamını Oku

12 Eylül 2018

Focusrite Pro MediaCast Distribütörlüğü ile Artık Türkiye’de!

İngiltere menşeili profesyonel audio ürünleri üreticisi Focusrite, MediaCast’ı Pro Audio segmenti için bölge distribütörü olarak seçtiğini duyurdu...

Devamını Oku

7 Eylül 2018

A.S. Hakan Gök URSA Mini Pro’yu Tercih Ediyor!

Geçtiğimiz günlerde A.S. Hakan Gök ile neden URSA Mini Pro’yu tercih ettiği üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik...

Devamını Oku

28 Mayıs 2018

MediaCast, Kazak Film ve Kazakistan Astana Media Center’da!

MediaCast geçtiğimiz günlerde Kazakistan’da Kazak Film’de, bir Workshop düzenledi...

Devamını Oku