Blackmagic Design ATEM ile Canlı Yayın ve Prodüksiyon Eğitimi

04 Ocak, 2020


4 Ocak Cuma günü MediaCast’in distribütörlüğünü yaptığı Blackmagic Design markasının ATEM ürün gurubu ile Canlı Yayın ve Prodüksiyon Eğitimi, şirketin İstanbul ofisinde gerçekleştirildi.

Sektör profesyonellerinin ve sektöre atılmaya hevesli öğrencilerin katıldığı etkinlik, 3 saat sürdü ve iki oturum olarak gerçekleştirildi. İlk oturum, MediaCast Live & Broadcast Uzmanı Cenk İskin’in Blackmagic Design ATEM switcher’ların özelliklerini anlatan sunumuyla başladı. Sonrasında etkinliğe katılanlar Web TV hakkında bilgi edinerek tüm cihazları yakından inceleme fırsatı buldu.

Hem AV profesyonelleri hem de YouTube Live, Facebook Live ve Twitch.tv gibi platformları kullanan internet yayıncıları için tasarlanan ATEM switcher’lardan; ATEM Television Studio Pro HD, ATEM Television Studio Pro 4K ve ATEM Television Studio HD’nin profesyonel kameralar ile kullanımı hakkında bilgiler paylaşıldı. Televizyon programı ve internet programı gibi canlı prodüksiyonların yapımında sıkça kullanılan logo, kj ekleme, ses mixleme işlemleri uygulamalı olarak katılımcılara gösterildi.

İnternet tabanlı canlı yayın teknolojisine ek olarak NDI ve point to point servisler ile Wirecast’ in Rendez-Vous özelliği ile harici cep telefonu, Laptop gibi cihazlardan görüntünün ve sesin senkronlu bir şekilde yazılımın içine aktarılması ve kullanılması eğitime katılanlara anlatıldı. Facebook ve Youtube üzerinden yapılan canlı yayın uygulamalarının aradından canlı yayın yazılımları arasındaki farklar gözlemlendi.

Etkinliğe katılanlar çoklu stream ve local stream konularında Web TV ekosistemini ve canlı prodüksiyon switcher’ı ATEM’i birebir test etme ve gelişen teknolojinin getirdiği yeni güncellemeleri birebir tanıma şansı buldu.

En Son Haberler

12 Kasım 2018

MediaCast ve Tip Effect İşbirliğiyle Yayıncılık 101 Eğitimi Gerçekleştirildi!

MediaCast ve Tip Effect işbirliğiyle gerçekleştirilen “Yayıncılık 101” eğitiminde, Broadcast Uzmanı Cenk İskin ve BMD Kamera ve Davinci Resolve Uzmanı Alper Camadan sunumlarını gerçekleştirdiler...

Devamını Oku

12 Eylül 2018

Focusrite Pro MediaCast Distribütörlüğü ile Artık Türkiye’de!

İngiltere menşeili profesyonel audio ürünleri üreticisi Focusrite, MediaCast’ı Pro Audio segmenti için bölge distribütörü olarak seçtiğini duyurdu...

Devamını Oku

7 Eylül 2018

A.S. Hakan Gök URSA Mini Pro’yu Tercih Ediyor!

Geçtiğimiz günlerde A.S. Hakan Gök ile neden URSA Mini Pro’yu tercih ettiği üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik...

Devamını Oku

28 Mayıs 2018

MediaCast, Kazak Film ve Kazakistan Astana Media Center’da!

MediaCast geçtiğimiz günlerde Kazakistan’da Kazak Film’de, bir Workshop düzenledi...

Devamını Oku