Focusrite Pro MediaCast Distribütörlüğü ile Artık Türkiye’de!

12 Eylül 2018

İngiltere menşeili profesyonel audio ürünleri üreticisi Focusrite, MediaCast’ı Pro Audio segmenti için bölge distribütörü olarak seçtiğini duyurdu. MediaCast, Focusrite’ın marka portfolyosuna eklenmesiyle; audio ürün pazarında her zaman lider ve akla gelen ilk çözüm ortağı olmuş bir marka ile çalışmaya başlamada büyük fırsatlar görüyor.

MediaCast Satış Geliştirme Müdürü Betül Tahincioğlu; “Focusrit audio endüstrisinde bugünün teknolojisini üreten en önemli markalardan biri. Dante protokollü RedNEt sistemi sayesinde IP network üzerinden yayıncılık konusundaki tanımını yeniden yazacak. Daha da önemlisi; bu gelişmeler, profesyonel video alanındaki gelişmeler ile parallelik gösteriyor. Bu sayede iş akışları medya teknolojileri alanında oyunun kurallarını değiştiren bir hal alacaktır.”

Focusrite’tan Simon Short ise konuyla ilgili olarak “MediaCast ve Focusrite Pro Audio işbirliği konusunda çok heyecanlıyız. MediaCast’in mevcut teknik bilgi hazinesi ve ürün yelpazesinin genişliği sayesinde; pro kayıt, post prodüksiyon, live audio, canlı yayın ve eğitim alanlarında birlikte çalışmalar yürüteceğiz. Dante tabanlı RedNet sistemi başarıdan başarıya koşarken, “Red” arayüzü ve bir Focusrite klasiği olan ISA Pre-Amp serileri de MediaCast’in portfolyesine dahil oldu. Birlikte yapacağımız nice işbirlikliklerine” şeklinde görüşlerini belirtti.


En Son Haberler

12 Kasım 2018

MediaCast ve Tip Effect İşbirliğiyle Yayıncılık 101 Eğitimi Gerçekleştirildi!

MediaCast ve Tip Effect işbirliğiyle gerçekleştirilen “Yayıncılık 101” eğitiminde, Broadcast Uzmanı Cenk İskin ve BMD Kamera ve Davinci Resolve Uzmanı Alper Camadan sunumlarını gerçekleştirdiler...

Devamını Oku

7 Eylül 2018

A.S. Hakan Gök URSA Mini Pro’yu Tercih Ediyor!

Geçtiğimiz günlerde A.S. Hakan Gök ile neden URSA Mini Pro’yu tercih ettiği üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik...

Devamını Oku

10 Haziran 2018

Adını Sen Koy Dizisi URSA Mini Pro ile Çekiliyor!

İngiltere menşeili profesyonel audio ürünleri üreticisi Focusrite, MediaCast’ı Pro Audio segmenti için bölge distribütörü olarak seçtiğini duyurdu...

Devamını Oku

28 Mayıs 2018

MediaCast, Kazak Film ve Kazakistan Astana Media Center’da!

MediaCast geçtiğimiz günlerde Kazakistan’da Kazak Film’de, bir Workshop düzenledi...

Devamını Oku