MEDIACAST, KAZAK FİLM VE KAZAKİSTAN ASTANA MEDIA CENTER’DA!

28 Mayıs 2018

MediaCast geçtiğimiz günlerde Kazakistan’da Kazak Film’de, bir Workshop düzenledi. Blackmagic Design Kamera ve DaVinci Resolve uzmanı Alper Camadan’ın sunumuyla, Blacmagic Design sinema iş akışı anlatıldı.

Film ve televizyon prodüksiyonu için tasarlanan profesyonel renk düzenleyici DaVinci Resolve hakkında detaylı bilgiler verildi. Görüntüler üzerinde yapılan işlemlerin uygulamaları Kazak Film’in kendi stüdyolarında gerçekleştirildi. Dosya içerik aktarımı, kurgu, color grading ve ses düzenlemesi gibi birçok konuya değinildi. URSA Mini Pro’nun EF, PL ve B4 lens opsiyonlu setleri ile kullanımı ve sinemada sağladığı avantajlar katılımcılarla paylaşıldı. Workshopın devamında günümüz sinema teknolojisinde sensörlerin elde ettiği renk ve ışık reprodüksiyonu ile URSA Mini Pro ile raw yapma ve DaVinci Resolve’da raw görüntü işleme hakkında uygulamalar yapılarak katılımcıların bilgilerinin kalıcı olması amaçlandı.

MediaCast’ın ikinci durağı ise Kazakistan’ın başkenti Astana şehrinde Astana Media Center (Kazak TV Stüdyoları) oldu. Katılımcıların yoğun ilgisiyle devam eden workshop çalışmaları, Alper Camadan’ın sektör profesyonelleri için hazırladığı Blackmagic Design Broadcast İş Akışı sunumu ile gerçekleştirildi.

Blackmagic Design ekosisteminin anlatılmasının yanı sıra Yeni URSA Broadcast kamera ve ENG lensler ile 4K yayın yapmanın avantajları da anlatıldı. Blackmagic Design’ın yeni ATEM 1M/E Advanced Panel’in yeni tasarımı ile içerdiği dahili bir LCD ve yanlış tuşlara basmanızı önleyen yüksek kaliteli renkli düğmeler, DVE ve kamera ayarlamaları için bir profesyonel joystick, t-bar fader özellikleri ve kullanımı konusunda detaylı bilgiler verildi. Mini Converter UpDownCross HD’nin işlevlerinden bahsederken, Camera Fiber Converter ve Studio Fiber Converter ile yapılan uygulamalarda tek kablo üzerinden 2 km sinyal aktarabilmenin artık mümkün olduğunu gösterildi.

Workshop’ın sonlarına doğru Eylül ayında satışa sunulacak olan Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K’nın sahip olduğu MFT lens yuvası, dahili mikrofonlar, XLR girişi, mini XLR girişi, tam boyutlu HDMI, 3D LUT desteği, Bluetooth, USB-C genişletme portu ve bunlar gibi daha nice özellikleri ile birlikte sinema ve video prodüksiyonuna getireceği yenilikler hakkında ufak bir sohbet yapıldı.


En Son Haberler

12 Kasım 2018

MediaCast ve Tip Effect İşbirliğiyle Yayıncılık 101 Eğitimi Gerçekleştirildi!

MediaCast ve Tip Effect işbirliğiyle gerçekleştirilen “Yayıncılık 101” eğitiminde, Broadcast Uzmanı Cenk İskin ve BMD Kamera ve Davinci Resolve Uzmanı Alper Camadan sunumlarını gerçekleştirdiler...

Devamını Oku

12 Eylül 2018

Focusrite Pro MediaCast Distribütörlüğü ile Artık Türkiye’de!

İngiltere menşeili profesyonel audio ürünleri üreticisi Focusrite, MediaCast’ı Pro Audio segmenti için bölge distribütörü olarak seçtiğini duyurdu...

Devamını Oku

7 Eylül 2018

A.S. Hakan Gök URSA Mini Pro’yu Tercih Ediyor!

Geçtiğimiz günlerde A.S. Hakan Gök ile neden URSA Mini Pro’yu tercih ettiği üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik...

Devamını Oku

10 Haziran 2018

Adını Sen Koy Dizisi URSA Mini Pro ile Çekiliyor!

İngiltere menşeili profesyonel audio ürünleri üreticisi Focusrite, MediaCast’ı Pro Audio segmenti için bölge distribütörü olarak seçtiğini duyurdu...

Devamını Oku